Vocal

Vocal: Monday, February 19th. 

V 1423

1st: Inga Litau

V 1631
1st: Lorette Kleinsasser & Kayla Maendel

V 1671
1st: Tiffany, Naomi & Ashley

V1691
1st: Gabi & MacKenzie
2nd: Chelsea & Brooke

V1701
1st: Brooklyn Giesbrecht, Kelsey Martens & Darci Kehler
2nd: The Stang Sisters

V1721
1st: Melissa and Kaitlyn

V1941
1st: Tiffany, Naomi & the Hildebrand Sisters

PV-C 1206

1st: Nikita Georgijevic
2nd: Jazmin Farley & Teagan Plett

PV-C 1256

1st: Drew Pidsadny
2nd: Mersadie Thiessen

PV 1351

1st: Maria Guenther
2nd: Max Neustaedter

PV 1352
1st: Max Neustaedter

PV 1353
1st: Katie Bloom
2nd: Maria Guenther & Max Neustaedter

PVC1356
1st: Maria Guenther

Vocal: Tuesday, February 20th. 

PV 1201
1st: Myah Klassen
2nd: Jazmin Farley

PV 1202
1st: Jesslyn Dueck
2nd: Bailey Bottcher

PV 1203
1st: Zoe Preteau
2nd: Shaelyn Ilchyna

PV 1221
1st: Zoe Preteau
2nd: Myah Klassen

PV 1251
1st: Mersadie Thiessen
2nd: Emma Reimer

PV 1252
1st: Kira Gehrer
2nd: Sage Stoddart

PV 1253
1st: Mersadie Thiessen
2nd: Jennifer Hofer

Vocal: Wednesday, February 21st. 

V 1155
1st: Janette Stang
2nd: Kayla Maendel and Lorette Kleinsasser

V 1222
1st: Jazmin Farley
2nd: Zoe Preteau

V 1225
1st: Kamryn Gerbrandt
2nd: Teagan Plett

V 1271
1st: Chelsea Friesen
2nd: Emma Reimer

V 1275
1st: Seth Moule
2nd: Alex Loewen, Kassia Penner, and Kelsey Martens

V 1322
1st: Alix Verrier
2nd: Morgen Penner

V 1325
1st: Alix Verrier
2nd: MariLynn Champagne

V 1362
1st: Katie Bloom

V 1378
1st: Rachel Dyck

V 1428
1st: Inga Litau

V 1513
1st: Amanda Jabs

V 1515
1st: Amanda Jabs

PV 1305
1st: MariLynn Champagne

PV 1355
1st: Sariel Kuka
2nd: Max Neustaedter and Maria Guenther

PV 1405
1st: Inga Litau

Vocal: Thursday, February 22nd. 

V 1151
1st: Kayla Maendel
2nd: Katanna Plett

V 1152
1st: Katherine Koop
2nd: Janette Stang

V 1158
1st: Lorette Kleinsasser
2nd: Alanah McAdams

V 1272
1st: Alex Loewen
2nd: Seth Moule, and Denniel Rempel

V 1321
1st: Morgen Penner
2nd: MariLynn Champagne

V 1372
1st: Rachel Dyck

V 1425
1st: Inga Litau

Medals:
Tiffany, Naomi & the Hildebrand Sisters; Janette Stang; Stefanie Zacharias; Alex Loewen; Alix Verrier; Sariel Kuka; Inga Litau

Trophies:
Kelvin Goertzen Trophy – Brooklyn Giesbrecht, Kelsey Martens & Darci Kehler
Smith, Neufeld, Jodoin Trophy – Kayla Maendel
Loewen Windows Trophy – Kamryn Gerbrandt
Dr. Paul Peters Trophy – Mersadie Thiessen
AM1250 Radio Trophy – MariLynn Champagne
E.J. Friesen Trophy – Maria Guenther

Scholarships:
Vocal Scholarship – Mersadie Thiessen
Ruth Oommen Memorial Scholarship – Alix Verrier
Ruth Whetter Scholarship – Sariel Kuka